NAPISZ DO NAS

dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

1% dla Hospicjum

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej Powiatu Pabianickiego.

Co rok dzięki Państwa pomocy, nasi pacjenci oraz ich rodziny, otrzymują pomoc w postaci sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, artykułów medycznych i farmaceutycznych. Potrzeb jest naprawdę wiele, ponieważ otaczamy naszych pacjentów szeroko pojętą pomocą, również socjalną.

Kto może przekazać 1% podatku:

• Podatnik podatku dochodowego od osób fizycznych,

• Podatnik opodatkowany ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,

• Podatnik objęty liniową, 19 -procentową stawką podatku,

• Podatnik uzyskujący dochód z odpłatnego zbycia papierów wartościowych oraz pochodnych instrumentów finansowych.

Jak przekazać 1 % podatku:

Przekazanie 1% podatku wiąże się z bardzo szybką i prostą procedurą, która nie nastręcza podatnikom żadnych problemów. Wystarczy w odpowiedniej rubryce składanej deklaracji podatkowej wprowadzić numer KRS Organizacji Pożytku Publicznego, której chce się okazać swoje wsparcie, a w miejscu wnioskowanej kwoty podać kwotę będącą 1% podatku zaokrągloną w dół do pełnych dziesiątek. Kwota może być niższa niż 1%, ale nie może go przekraczać. Przekazaniem środków na konto wskazanej fundacji zajmuje się naczelnik Urzędu Skarbowego.

Warto pamiętać o tym, że z tytułu przekazania 1% podatku podatnicy nie ponoszą żadnych kosztów. Nie płacą ani złotówki z własnej kieszeni, bo środki, które decydują się przekazać na pomoc potrzebującym i tak trafiłyby do Skarbu Państwa. W jednej deklaracji podatkowej można przekazać 1% jednej, wybranej organizacji, ale jeśli rozlicza się dodatkowe PIT-y, np. za posiadane papiery wartościowe, można na każdym formularzu wesprzeć inną organizację.

DANE STOWARZYSZENIA:

STOWARZYSZENIE OPIEKI HOSPICYJNEJ POWIATU PABIANICKIEGO