NAPISZ DO NAS

Twój darmowy PIT rozliczysz online w PITax.pl

dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych

HOSPICJUM DOMOWE

Hospicjum domowe jest jednym z elementów systemu opieki paliatywnej w Polsce, który obejmuje  też hospicja stacjonarne oraz poradnie i oddziały medycyny paliatywnej.

Opieka paliatywna według definicji WHO jest to „zespół wszechstronnych działań mających na celu zaspokajanie potrzeb fizycznych, psychicznych, socjalno-społecznych i duchowych osób cierpiących na postępujące, niepoddające się leczeniu przyczynowemu choroby oraz wsparcie ich rodzin.”

Słowo „hospitium” w języku łacińskim oznacza przyjaźń, gościnne przyjęcie, gościnny dom.

W hospicjum stacjonarnym, które przyjmuje chorych aby zapewnić im opiekę całodobową, pacjent jest więc gościem, na którego się czeka,
którego się wita i o którego się dba, aby jego przebywanie w tym miejscu było jak najbardziej komfortowe.

Hospicja domowe powstały w myśl idei, że dla człowieka ciężko chorego najlepszym środowiskiem jest jego środowisko domowe, że ma prawo żyć
i umierać w miejscu, które odbiera jako najbardziej przyjazne i bezpieczne. Aby to umożliwić, powstały zespoły sprawujące opiekę paliatywną
w domu chorego.
Mają one za zadanie rozpoznać problemy chorego i jego opiekunów i udzielić wszechstronnej pomocy.

Opieka paliatywna domowa, którą nasze hospicjum świadczy w ramach kontraktu z NFZ jest bezpłatna, gwarantuje wizyty lekarskie dwa razy
w miesiącu, wizyty pielęgniarskie dwa razy w tygodniu, a jeżeli jest potrzeba, chorego odwiedza tez fizjoterapeuta. Psycholog może zaofiarować wsparcie choremu oraz jego bliskim i opiekunom. Wypożyczamy też naszym pacjentom sprzęt pomocniczy.

Zespół naszego hospicjum posiada rzetelną wiedzę , którą aktualizuje i pogłębia. Oprócz wiedzy merytorycznej ofiarujemy empatię,  życzliwość
i otwartość.

Chcemy być w Państwa domach gościem, który będzie mile widziany i który przyniesie wsparcie i pomoc w trudnej sytuacji, w jakiej postawiła Was ciężka choroba.

42 215-75-79